Зустріч у Мінську: наступний обмін "всіх на всіх" може відбутися у березні

Як повідомив Офіс президента у Facebook, зустріч відбулася у Мінську.

Зустріч у Мінську: наступний обмін "всіх на всіх" може відбутися у березні

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак у Мінську та заступник керівника Адміністрації президента Росії Дмитро Козак обговорили питання взаємного звільнення утримуваних осіб у форматі "всіх на всіх".

Як повідомив Офіс президента у Facebook, зустріч відбулася у Мінську.

"Єрмак зазначив про намір провести наступний трек обміну в березні", - йдеться в повідомленні.

Учасники зустрічі, з-поміж яких були представники делегацій України та Росії, наголосили, що потрібно продовжувати переговори для повного виконання домовленостей, досягнутих лідерами Нормандської четвірки в Парижі у грудні 2019 року.

Наприкінці січня президент Володимир Зеленський заявляв, що розмова з РФ про обмін уже розпочата.

"Два треки, два списки. Список ми погодили у Мінську, будемо доповнювати перелік встановлених осіб. Готуватимемо цей трек - обмін з тимчасово окупованими територіями", - цитував пана Зеленського Офіс президента.

За словами президента, ідеться про "всіх, включно з кримськими татарами, іншими українцями, які перебувають на території Росії".

Останній обмін

Останній великий обмін відбувся 29 грудня. В цей день "ДНР" і "ЛНР" передали Україні 76 полонених.

Серед звільнених були українські військові, які перебували у полоні багато років, а також цивільні з Луганська і Донецька, які з різних причин були "ув'язнені".

Київ віддав "ДНР" і "ЛНР" 127 людей, серед яких засуджені за тяжкі злочини з різних областей люди, а також звинувачені у розстрілах на Майдані ексбійці "Беркуту".

 

Перед тим, у вересні 2019 року обмін за формулою 35 на 35 провели Україна та Росія.

За даними України, у полоні бойовиків все ще перебуває близько 300 людей.

В СІЗО і в'язницях Криму та Росії зараз перебуває близько 90 кримчан, серед яких переважно кримські татари. Дехто з них вже отримали по 15-17 років в'язниці за звинуваченнями в тероризмі. Багатьох з них звинувачують у причетності до ісламістської організації Хізб Ут-Тахрір, забороненої в РФ.

 

BBC